من این سطور را نگاشتم
هروقت دیدی تنها شدی بدون خدا همه رو بیرون کرده تا خودت باشی و خودش ...
درباره ما

حامد متولد تهران در کار فرهنگی و آموزشی هستم از سال 78 همراه با قتنه 18 تیر فعالیت سایبری محیط مجازی (اینترنت) من اوج گرفت با یاهوو مسنجر شروع شد و سالهای بعدی در رومهای مسنجر های پالتاک و بیلوکس فعالیتهای اینجانب ادامه پیدا کرد تا سال 88که باز با فتنه این سال رونق بیشتری گرفت و به فعالیتهای وبلاگی کشیده شد
نویسندگان
لینک های ویژه
پیوندهای روزانه
طراح قالب
ثامن تم
دیگر امکانات

مطالب اخیر وبگاه

 

بسم رب الزهرا

معمولا نزدیک بهار باید درختان را هرس کرد !

هرس :

هرس . [ هََ رَ ] (اِ) بریدن شاخه های زیادی درخت (ر ک لغنامه دهخدا) 

پدرم 30 سال پیش خانه ای ساخته بود.

میگفت قبل از شروع به ساخت خانه اول یک این درخت انگور را  کاشته !

خاطرات کودکی ما در این حیاط و کنار این تک انگور که جذبه ی خاصی داشت شکل گرفت .

نهال نازک انگور در سالهای اول نیاز به رسیدگی خاصی داشت و در شاهرود تک انگور در منازل بسیار است . و درخت انگور بر سازه ای فلزی یا چوبی  بنام چفته  سوار است .

چفته بند. [ چ َ ت َ / ت ِ ب َ ] (اِ مرکب ) چفته . جفته . چفته بندی . وادیج . واییج . چوب بندی تاک انگور و امثال آن . داربست مو. شاخه هایی از درخت یا چوبهائی که بر پا داشته اند تا درخت انگور را بر آن بگسترانند.(همان)

چفته ی ما از همان ابتدا بر ستون های چوبی قطوری استوار بود که استحکام  آن را تضمین میکرد.

درخت انگور ما طی سالها قطور و قطورتر میشد و و شاخه های کوچک و بزرگ بیشتری می رویاند.

از وقتی که  ما از این خانه به جای دیگری نقل مکان کرده بودیم ، هیچ کس این درخت بیچاره را هرس نکرده بود امسال بعد از سالها پدر گفت که باید به اوضاع درخت سر و سامان دهیم . بار اضافه بر چفته فشار آورده و لازم است شاخه های اضافی را ببریم و درخت را سبک کنیم .

ابتدا کار غیر ممکنی به نظر میرسید . شاخه های قطور  و بی ثمر زیادی بر چفته سنگینی می کردند شاخه هایی که دیروز رویدن و ثمراتشان برای درخت مفید بود . امروز  محل خوبی برای اختفا و زندگی شته ها شده بودند.

تصمیم برای بریدن این شاخه ها سخت بود . بریدن این شاخه ها از سویی غیر ممکن به نظر می رسید و از سوی دیگر باعث میشد احساس کنیم درخت عزیزمان رو به افول است . قطعا این ریزش ها از صلابت ظاهری درخت می کاست.

به امید خدا شروع کردیم قرار شد  همه رو بزنیم . اول کار اوضاع خیلی  آشفته بود . دنبال کردن شاخه های به هم پیچیده ی انگور کار ساده ای نبود . بعضی از این شاخه های خشک و بی ثمر آنچنان به دیگر شاخه های جوان پیچیده بودند که مجال نفس کشیدن به آنها نمی دادند.

کم کم بریدیم و جلو رفتیم . برای بیرون کشیدن این شاخه های قطور اول باید انشعابات آن را می بریدیم تا ارتباط آنها با شاخه ها ی مجاورشان قطع شود و نیز باید مراقب بود در حین این قلع و قمع به شاخه های جوان و مثمر صدمه ای وارد نشود .

کار در نهایت دقت و ظرافت و البته بی توجهی به ظاهر با ابهت و قطور به درد نخور ها صورت گرفت

پدر میگفت درخت سال پر محصول و با طراوتی را در پیش خواهد داشت .

حالا چفته سبک و فضای باز برای رشد شاخه های جوان فراهم شده بود و از شاخه های بیثمر که مانع رشد و شکوفایی درخت شده بود خبری نیست .

در این 8 ماه دفاع مقدس ملت ایران و در راس آنها مقام عظمای ولایت(روحی فداه) فرایند هرس کردن انقلاب اسلامی را انجام دادند.

این فتنه باعث شد آنها که سالها سوار بر قطار انقلاب اسلامی از ابتدا با مکیدن خون ملت در پشت اسامی استوانه ، سردار ، نخست وزیر و کوفت و زهر مار نظام روز به روز قطور تر و فربه تر میشدند و انصابشان در طی این مدت فقط به جمع کردن عنوان و مدرک و پست و مال و ثروت و ... پرداختند مشخص شوند و ملت با اره ی اراده و بصیرت خود و حضرت آقا با  تدبیر و صلابت خود دست آنها را از چپاول ملت قطع کردند و به اصطاح هرس کردند .

امروز  همه میداند که دیگرنظام  به این گونه افراد بی خاصیت و بعضا بد خاصیت نیازی ندارند و یکصدا فریاد میکنند 

 مرا به خیر تو امید نیست شر مرسان نیشخند

زحمت کشیده از قطار انقلابمان پیاده شوید تا بتوانیم سبک ، بانشاط و پر سرعت به حرکتمان در مسیر تعالی و شکوفایی ادامه دهیم . 

عکس های هرس را هم ببینید.چشمک

هرس

 

هرس

 

هرس

 

هرس

 مربوط به موضوع :
برچسب ها : هرس
نویسنده بیسیم چی در ۱۳۸۸/۱٢/٧ | نظرات ()

طراحی و کدنویسی قالب : علیرضاحقیقت - ثامن تم

Web Template By : Samentheme.ir

موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
پیوندهای وبگاه